Palume toetada Samaaria Hiiumaa hooldekodu laiendamist annetusega!

Saaja: Samaaria Eesti Misjon MTÜ
a/a nr: EE112200221025498146
Selgitus: "Annetus hooldekodu laiendamiseks"
NB! Annetuse saab maksustatavast tulust maha arvata.

Täname!

Samaaria Hiiumaa Hooldekodu külastamine

Samaara Hiiumaa Hooldekodu külastusajad:

E-R 10-12.00 / 13.30-16.30

Külastuse kokkuleppimiseks palun võta ühendust hooldekodu juhatajaga:

e-post: ylo@samaaria.ee, tel: +372 56 155 487.

Samaaria Hiiumaa Hooldekodu täitis 01.01.2020 kehtima hakanud riiklikud nõuded koduvälisele hoolekandeteenusele ja jätkab hoolekandeasutusena, kus elanikel on turvaline elu ja võimeid arvestav toetatud toimetulek. Teenuse pakkumisel lähtume inimese terviklikust käsitlusest, võimaldades hoolitsust nii ihu, hinge kui vaimulike vajaduste eest kristlikel alustel. Hooldekodu osutab ööpäevaringset hooldusteenust kuni 16-le inimesele. Hetkel on elanike vanus vahemikus 67-97 aastat.

Tänapäeval vajab hoolekannet üha enam dementsuse sündroomiga inimesi. Tänastest Samaaria Hiiumaa Hooldekodu elanikest on 70% tugevama või nõrgema dementsuse ilmingutega. Dementsusega inimestele keskkonna kohandamiseks investeeris MTÜ Samaaria Eesti Misjon 2019. aastal Hiiumaa hooldekodusse kokku 86 010€. Suurima osa - 84,4% investeeringust moodustas Sotsiaalministeeriumi projektitoetus. Omaosaluse, 13 280€, katsid Oleviste koguduse annetus ja Hiiumaa Vallavalitsuse toetus summas 5 000€.

Elluviidud projekt hõlmas hooldekodu siseruumide, õueala ja seadmete kohandusi. Esmaseks eesmärgiks oli dementsusega inimeste turvalisuse ja elutingimuste paranemine ning seeläbi hooldekodu suurenev valmidus osutada teenust dementsusega inimestele.

Siseruumides kohandati ühiskasutusega ruumid ratastoolide ja tugiraamidega kergemini läbitavaks. Ühtlustati erineva kõrgusega põrandapindu ja uksepakke. Korrastati majasisesed koridorid, laiendades kitsad läbipääsud ja värvides seinad. Uuendati valgustust, paigaldati kaamerad. Tualettruumidesse lisati uued toed ja häirenupud. Elutubade uksed muudeti lukustatavateks. Põhjalikumalt uuendati kaks elutuba, kuhu lisati häirenupud. Saali soetati suurem kaasaegne teler ning pedaaltrenazöör. Maja tagakülje trepile ehitati külgseinad ja varikatus. Kohanduste tulemusel paranes ruumide kasutusmugavus, turvalisus ja üldine esteetika ning lisandus tegevusvõimalusi.

Õueala piirati turvalisust silmas pidades aiaga. Ehitati elektroonilise lukustusega jalgväravad ja autoväravad. Jalutustee sai ovaalse kuju, lisati uued pingid ja erineva kõrgusega kõrgpeenrad taimedega tegelemiseks. Jalgteed valgustati. Laiendati terrasse, ehitati treppe ja kaldteesid ligipääsuks nii majast kui õue poolt. Terrassile sai päikesevari. Istutati põõsaid ja püsikuid, korrastati roosipeenar. Orienteerumise lihtsustamiseks paigaldati õuealale viidad ja infotahvlid. Kohanduste tulemusel paranesid võimalused õueala kasutamiseks hooldekodu elanike turvalisuse ja igapäevaelu elavdamise huvides.

Kaasaegsete positsioneerimisseadmete, kukkumisandurite, monitoride ja sidevahendite lisandumisega on dementsusega inimestele abi operatiivsem. Soetatud sülearvuti ja mobiiltelefon, juhtmeta kõrvaklapid võimaldavad hooldekodus elava lähedasega privaatset ühendust videokõnega.

Senised kohandused on kooskõlas laiendamisplaaniga, luues eeldusi järgnevateks sammudeks, mis ootavad oma aega.

Veebruarikuust muutus tõhusamaks meditsiiniline toetamine hooldekodus. Hoolekannet hakkas täiendama ja koordineerima suurte kogemustega ja hinnatud medõde Lia Vara.

MTÜ Samaaria Eesti Misjon on hoolekandeasutusena tegutsenud alates aastast 1991. 20. augustil 2020 täitub 29 tegevusaastat. MTÜ koosseisu kuulub kolm osakonda. Pärnu osakond - turvakodu ja kasutatud asjade pood, Haapsalu osakond - turvakodu ja kaks kasutatud asjade poodi ning Hiiumaa osakond - hooldekodu ja kaks kasutatud asjade poodi. Keskus tegevjuhi ja raamatupidajaga asub Haapsalus.

 • MTÜ Samaaria Eesti Misjon

  Aida 3, 90506 Haapsalu
  Mihkel Nõlvak
  tel: +372 473 1007
  e-post: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  reg. kood 80031109
 • Haapsalu osakond

  Aida 3, 90506 Haapsalu
  Martin Judanov
  tel: +372 473 1007
  tel: +372 5393 2200
  e-post: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 • Pärnu osakond

  Sauga-Jõekalda 1, 80031 Pärnu
  Enn Veesalu
  tel: +372 5623 5034
  e-post: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 • Hiiumaa osakond

  Samaaria, 92134 Putkaste küla, Hiiumaa
  Ülo Kikas
  tel: +372 463 6147
  tel: +372 5615 5487
  e-post: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 • 1