ümarlaud

8. veebr. 2024

Samaaria osaleb taas riigihankes

Justiitsministeeriumi korraldatud “Nõustamisteenusega ajutine majutusteenus vanglast vabanejatele Põhja- Eestis” võitsime hanke koos organisatsiooniga Elav Iisrael (Living Israel).

Hange teostati neljas Eestimaa piirkonnas (Põhja-Eesti, Lääne-Eesti, Ida-Eesti, Lõuna-Eesti), kus Samaaria Lääne piirkonnas seekord hanget ei võitnud, kuid võitis Põhja piirkonnas ühishankes koos Elava Iisraeliga. Hanke pikkus on 1 aasta ning pakub teenust kaheksale inimesele.

Teenuste osutamise eesmärk on saavutada vanglast vabaneja hoidumine uutest kuritegudest ja uus mõtteviis, mida toetavad individuaalsete oskuste ja teadmiste arendamine ning sotsiaalse kaasatuse suurendamine, sh töö-, õpi-, pere- ja sotsiaalsuhted. Selle protsessi toetamiseks pakutakse jätkutuge,  mille kaudu toimub teenuse saaja naasmine ühiskonda. Ühiskonda naasmine peab olema teenuse kasutaja vajadustest ja võimalustest lähtuv, läbimõeldud, planeeritud ja toetav. Inimene tuleb teenusele vabatahtlikult.  

Teenuste osutamise abil peab paranema vanglast vabanejate sotsiaalne kaasatus, võimalused toimetulekuks, sh peab teenuste osutamine toetama vanglast vabanejate motivatsiooni tõstmist osalemaks tööturuteenustel ja tööhõives. Teenuste osutamise üldisemaks tulemuseks peab olema vähenenud retsidiivsusnäitajad ja vabanejatest peavad saama enesega toime tulevad (nt osalevad tööturul) ning väärtustatud ühiskonnaliikmed.

Samaaria tegevjuht Mihkel Nõlvak juhib ja vastutab kogu teenust puudutava paberimajanduse ja aruandluse eest, vanglast vabanenud suunatakse aga Tallinnas asuvasse Elava Iisraeli keskusesse.

Elav Iisrael on kogudus, mis tegeleb paljude tööharudega sh. rehabilitatsioonitööga. Nende maja ja rehabilitatsioonikeskus asub Tallinnas, Männiku tee 108C .  https://www.livingisraelestonia.com/

Vaata veel uudiseid

29. veebr. 2024

Kodu korda!

Too oma kasutult seisma jäänud asjad meie kauplustesse!

20. dets. 2023

Haapsalu Nurme pood suletud

Alates uuest aastast on Haapsalus kolme kaupluse asemel kaks.

20. dets. 2023

Samaaria tööaasta 2023 kokkuvõte

2023. aasta on olnud ühtlasi pikk ja samas möödunud kiiresti. Oleme rõõmsad,…