Turvakodud

Haapsalus ja Pärnus asuvates turvakodudes aitame narkomaane, alkohoolikuid, kodutuid ja läbipõlenud inimesi. Kahes keskuses tegeleme inimestega, kellel on keeruline elu ja kes tunnevad, et nad tahavad muutuda ning olla taas täisväärtuslikud ühiskonna liikmed. Me kaasame neid tegevustesse, mida nad oskavad ja armastavad ning suuname neid koolitustele, kus nad saavad arendada oma kutsealaseid teadmisi. Kõik meie hoolealused saavad psühholoogilist, vaimulikku ja finantsilist nõu. Eesmärk on aidata vabaneda sõltuvusest, õpetada iseseisvat toimetulekut ja toetada pöördumist tavaellu.

Haapsalu ja Pärnu rehabilitatsioonikeskustes on kohti vastavalt 18 ja 15. Meie programm näeb välja järgmine: 6-12 kuuline sõltuvusest ja muudest probleemidest vabanemise ja taastumise programm (Haapsalu ja Pärnu turvakodus), mille tegevused saab jaotada nelja jakku: sissejuhatus, lahtimõtestamine, töö iseendaga ning õpitu elluviimine.

Abivajajatele pakume kristlikel väärtustel põhinevat personaalset hoolitsust, kus inimesse suhtutakse võrdselt, lugupidavalt ning õiglaselt. Austame iga isikut üksikuna, et jõuda paremaks integreerumiseks ühiskonda, kus ei tehtaks enam seadusevastaseid tegusid. Selle elluviimiseks on aastatega välja kujunenud kindla struktuuriga programm, mis oma eritahkudega vastavalt vajadustele ellu viiakse. Lõpetanud programmi saavad taastujad oma eludega iseseisvalt hakkama. Leitakse töökoht, elamine ning vabanemine kõigest eelnevast aitab leida elule õige suuna, kus puuduvad kuriteod ja valedel motiividel püsinud tegevused. Läbi Justiitsministeeriumi “Vanglast vabanenute jätkutoe” programmi oleme nii Haapsalu kui Pärnu turvakodus aidanud kinnipeetavaid tagasi nn normaalsesse ellu.

Haapsalu turvakodu

Aida 3, 90506
Martin Judanov
tel: +372 5393 2200
e-mail: martin@samaaria.ee

Pärnu turvakodu

Sauga-Jõekalda 1, 80031
Enn Veesalu
tel: +372 5623 5034
e-post: enn@samaaria.ee