Asukoht

Samaaria Hiiumaa Hooldekodu asub Hiiumaal, Putkaste külas, endise Putkaste mõisa maadel. Hooldekodu asub logistiliselt Hiiumaa keskmes, kuhu jõudmine suurematest keskustest ja Heltermaa sadamast tähendab 15 min autosõitu. Saare pealinn Kärdla jääb hooldekodust 20 km, suuruselt teine asula saarel - Käina - on 2 km kaugusel. Hooldekodu ümbritseb avar ja heakorrastatud roheline õueala, naabruses asub taastamisel olev muinsuskaitsealune Putkaste mõisa ansambel ja park.

Lugu

Hoolekandeasutusena on praegune Samaaria Hiiumaa Hooldekodu tegutsenud alates 1999-ndast aastast. Esmalt oli siin turvakodu alkoholisõltuvuse tõttu tervise ja pere kaotanud inimestele. Kogukonna vajadustest tulenevalt muutus turvakodu hooldekoduks.

Hooldekodu paikneb kunagi lasteaiaks ehitatud hoones. Järjepidevalt on hoonet kohandatud, et hoolealuste elutingimusi hoida tasemel, mis võimaldab hooldusteenust pakkuda. Täna on ühekohalisi tube viis, kahekohalisi neli, kolmekohalisi üks. MTÜ juhatus on otsustanud hooldekodu laiendada ja selleks rekonstrueerida olemasolev ehitis.

Hooldekodu tegevuse rahastamisel on peamiseks allikaks teenuste eest tasutav kohatasu. Kulude katteks kasutab MTÜ ka majandustegevusest laekuvaid rahalisi vahendeid, samuti annetustest ja projektitaotlustest laekuvaid summasid. Omavalitsus toetab elanikke või lähedasi hooldusteenuse eest tasumisega, kellele rahaline tugi on vajalik.

Samaaria Hiiumaa Hooldekodu (edaspidi Hooldekodu) osutab ööpäevaringset hooldusteenust 15-le inimesele vanusevahemikus 63-95 aastat, keskmine vanus on 79 aastat.
Peamise hooldekodu sihtrühma moodustavad Hiiumaal elavad või saarega seotud eakad inimesed, kes ühel hetkel võivad olla olukorras, kus on vaja abi igapäevastes elutoimingutes ja enda võimetest jääb väheseks.

Hooldekodus töötab 12 töötajat, kes täidavad ca 9 töökohta. Nädalasisestel päevadel on tööl üks hooldaja + üks abihooldaja, öösel on tööl üks hooldaja. Lisaks kuuluvad hooldekodu töötajate hulka medõde, hooldusjuht, kaks kokka, juhataja, haldusjuht. Suurepärane on koostöö mitmete vabatahtlike abilistega, kelle toetus on hooldekodule väga suureks abiks.

Samaaria hooldekodu saab vaba koha olemasolul olla abiks, kui meie poole pöördub igapäevastes elutoimingutes abi vajaja, kellele pole kodus võimalik abi korraldada.

Pöörame tähelepanu inimesele kui tervikule, võimaldades hoolitsust nii ihu, hinge kui vaimulike vajaduste eest.

Teenusest

Teenus sisaldab:

 • ööpäevaringset hooldust, majutust ja järelvalvet
 • meditsiinilist jälgimist
 • käsimüügiravimeid ja esmaabivahendeid
 • lihtsamate invavahendite kasutamisvõimalust (kepid, kargud, ratastool, rulaator, kõnniraam)
 • toitlustamist 4 korda päevas
 • õhtul soovijatele teed või morssi
 • üks kord nädalas üldpesu
 • pesupesemist ja triikimist;
 • hooldaja / tegevusjuhi poolt suunavat-abistavat tegevust
 • puhkeruumides teleri kasutamist
 • raamatute, päevalehtede kasutamist
 • hoolekandeasutuses toimuvaid kultuuriüritusi ja jumalateenistusi

Kuidas toimida, kui vajatakse teenust?

Palume helistada hooldekodu juhatajale tel +372 56 155 487 või kirjutada See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., kes hindab abivajaduse sobivust hooldekodu võimalustega. Vestluse käigus lepitakse kokku edasises ja sobivusel esitatakse kirjalik avaldus, mille alusel sõlmitakse hooldusleping või koha puudumisel lisatakse abivajaja hooldekodu järjekorda.

Teenuse hind sh hooldusvajaduse hindamise küsimustik

Kuni 31. maini 2019 oli kohatasuks 650 eurot kuus, alates 1. juulist on kohatasud astmelised, arvestades hooldusvajadust (3 taset) ja toas elavate inimeste arvu (1-3 inimest toas). Praegused kohatasud on vahemikus 676 – 796 eurot kuus.

Hooldusvajaduse määra otsus on hinnanguline, tuginedes igapäevase eluga toimetuleku hindamisküsimustikule.

Kohatasu Samaaria Hiiumaa Hooldekodus alates 01.07.2019, € / kuus

Hooldusvajadus

Majutus ühekohalises toas

Majutus kahekohalises toas

Majutus kolmekohalises toas

Suur hooldusvajadus

796 

766

736

Keskmine hooldusvajadus

766

736

706

Väike hooldusvajadus

736

706

676

Kohatasule lisanduvad igakuiselt kulutused mähkmetele, ravimitele ja teenustele individuaalse arvestuse alusel, vastavalt tegelikele kuludele.

Lisateenuste hinnad, kehtiv alates 01.10.2018

 • Mähkmete kulud - vastavalt tegelikele kuludele;
 • Retseptiravimid – vastavalt tegelikele kuludele;
 • Transporditeenus – 0,20€/km;
 • Juukselõikus – 5€/kord;
 • Pediküür - 18€/kord;
 • Muud lisateenused - vastavalt tegelikele kuludele.

Võta ühendust

Ülo Kikas, juhataja, tel. 56155487, e-post See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Kati Kukk, projekti- ja hooldusjuht, tel. 5137127, e-post See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Kairi Pramann, medõde, tel. 5212732, e-post See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 • MTÜ Samaaria Eesti Misjon

  Aida 3, 90506 Haapsalu
  Mihkel Nõlvak
  tel: +372 473 1007
  e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
  reg. kood 80031109
 • Haapsalu osakond

  Aida 3, 90506 Haapsalu
  Peeter Radzikovski
  tel: +372 473 1007
  tel: +372 5393 2200
  e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
 • Pärnu osakond

  Sauga-Jõekalda 1, 80031 Pärnu
  Aivar Raudver
  tel: +372 504 7145
  e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
 • Hiiumaa osakond

  Samaaria, 92134 Putkaste küla, Hiiumaa
  Ülo Kikas
  tel: +372 463 6147
  tel: +372 5615 5487
  e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
 • 1